Najava predavanja: Antički brodolom u rijeci Kupi

Institut za pomorsku baštinu ARS NAUTICA poziva Vas na predavanje pod naslovom Antički brodolom u rijeci Kupi, koje će se održati u Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice, u utorak 15. studenog 2016. u 18:00 sati.

Korito rijeke Kupe pokraj sela Kamensko u blizini Karlovca već dvije tisuće godina skriva ostatke potonule rimske lađe koja je na tome mjestu neslavno završila svoje posljednje putovanje, potonuvši na dno zajedno s teretom građevinske opeke.

Nakon dva tisućljeća mirovanja, podvodnim arheolozima Hrvatskog restauratorskog zavoda i njihovim francuskim kolegama sa Sveučilišta Aix-Marseille pružila se mogućnost sustavno istražiti i pokušati riješiti tajnu kupskog brodoloma.

Predavanje će održati arheolog Anton Divić, koji je u lipnju 2016. godine diplomirao na diplomskom studiju arheologije pomorstva na Sveučilištu Aix-Marseille u Francuskoj.

Veselimo se Vašem dolasku!