LAŽIVAC, HNK ŠIBENIK

U četvrtak, 23. ožujka s početkom u 20 sati ne propustite pogledati nagrađenu predstavu LAŽIVAC u dramaturgiji Marijane Nole, nastalu prema komediji „Lažac“ Carla Goldonija te u režiji Zorana Mužića.

Predstava je svojevrsni je nastavak Molièreove adaptacije Škrtičine, šibenske hit predstave istog kreativnog dvojca.

Igraju: Jakov Bilić, Mate Gulin, Anđelko Babačić, Joško Ševo, Franka Klarić, Danira Gović, Oriana Kunčić, Ivo Perkušić, Jasminka Antić i Jere Svračak.

Scenografiju potpisuje Branko Lovrić Caparin, kostimografiju Sara Lovrić Caparin, koreografiju Zorana Mihelčić, autorica glazbe je Sanja Vrančić, oblikovatelj svjetla Josip Bakula, majstor tona Pavle Karega te inspicijent Sergej Mioč.

Komedija Carla Goldonija (1707.) Il bugiardo ( Lažac) napisana je 1750. godine i otada je nebrojeno puta uprizorena na svjetskim pozornicama. Budući da i nakon više od 260 godina nije izgubila na svojoj aktualnosti može se reći da je Lažac jedna od najboljih komedija koje su ikad napisane.

Šibenska verzija Goldonija, nastala na tradiciji comedie del arte je predstava univerzalnog mediteranskog karaktera koja je svojim izričajem i prepoznatljivim mediteranskim duhom duboko ukorijenjena u naše ljude. Tako stari Pantalone postaje  Frano Crnogaća, ribar iz Mandaline, Dottore  - gradski sudac Paško Balancana, Arlechinno i Brighella su Grubiša i Dragica, a mladi venecijanski zaljubljenici postaju šibenski mladići i djevojke.

Nagrada: 23.Festival glumca - Nagrada za glavnu mušku ulogu -Joško Ševo za ulogu šjor Paška Balancane

Ulaznica s popustom za studente, profesore i djelatnike Sveučilišta u Zadru iznosi 30,00 kn. ( umjesto 60,00 kn).

Kako biste izbjegli čekanje u redu na blagajni HNK Zadar možete rezervirati svoju ulaznicu putem e-maila: marketing@hnk-zadar.hr.

Za sve dodatne informacije stojim Vam na raspolaganju – kontakt: Nena Ninčević Mandić, voditeljica marketinga HNK Zadar/ mob: 098 980 5004.

S poštovanjem,

HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE ZADAR