Poziv za Međunarodnu studentsku konferenciju o podvodnoj arheologiji- ANNONA 2020

Pozivamo studente preddiplomskih, diplomskih i doktorskih studija, te sve zainteresirane pojedince na sudjelovanje u Međunarodnoj studentskoj konferenciji o podvodnoj arheologiji, koja će se pod nazivom ANNONA 2020 održati na Sveučilištu u Zadru od 30. listopada do 1. studenog 2020.godine. Studentskoj konferenciji potporu su pružili profesori s Odjela za arheologiju, Studentski zbor, Studentski centar Sveučilišta u Zadru, Arheološki muzej u Zadru, Međunarodni centar za podvodnu arheologiju. Kao gostujući predavači, potporu su pružili i Matko Čvrljak, Anton Divić, Miona Miliša, Maja Kaleb, Andrea Sanz Catala i Javier Rodriguez Pandozi.

Konferencija će trajati tri dana, od 30. listopada do 1. studenog 2020. Predavanja će se održavati u Studentskom klubu „Božo Lerotić“ do ranih popodnevih sati nakon čega slijede posjeti Arheološkom muzeju i Međunarodnom centru za podvodnu arheologiju. Treći dan organiziran je konferencijski izlet u Šimune na otoku Pagu. Sažetak izlaganja, dužine od 200 do 300 riječi, potrebno je poslati u dole priloženom obrascu na adresu annona.zadar@gmail.com do 4. listopada 2020. godine. Odgovor o prihvaćanju izlaganja bit će dostavljen u roku od 5 dana po završetku poziva. Predviđeno trajanje prezentacije je 15 minuta, a na kraju svakog seta od 3 predavanja slijedi rasprava. Radove je moguće prijaviti individualno ili u ko-autorstvu, pri čemu je potrebno izdvojiti ključne riječi te navesti korištene izvore. Veselimo se vašem dolasku!

ANNONA 2020