Izrada i obrana završnog/diplomskog rada

Poštovane, poštovani,

Prilikom pisanja završnih/diplomskih radova proučite upute i obrasce te svoj rad uskladite s propisanim izgledom korice i naslovnice za tiskanu i elektroničku inačicu rada.

Obvezni elementi koje mora sadržavati svaki završni i diplomski rad (zbog pohrane u Digitalni repozitorij Sveučilišta u Zadru):

• Naslov rada na hrvatskom i engleskom jeziku
  • Ime mentora (i komentora ako ga ima)
  • Naziv ustanove koja je dodijelila akademski stupanj
  • Naziv odjela
  • Naziv studijskog programa
  • Kratki sažetak rada (abstract) na hrvatskom i engleskom jeziku
  • Ključne riječi na hrvatskom i engleskom jeziku

Uz navedeno, završni/diplomski rad mora sadržavati i Izjavu o akademskoj čestitosti koja se ulaže u rad na posebnu stranicu, neposredno nakon naslovnice (nepotpisana).

Studenti se mole da pravovremeno u tajništvo donesu kopiju indeksa na provjeru kako bi se utvrdilo da student ima uvjete za izlazak na obranu (položeni svi ispiti, dovoljan broj ECTS bodova, itd.).

Prije obrane, student treba donijeti 3 primjerka spiralno uvezenog rada koja predaje mentoru, koji ih dalje prosljeđuje članovima povjerenstva.

Nakon obrane student u tajništvo treba predati:

1 primjerak tvrdo ukoričenog rada,

1 primjerak rada na CD-u u pdf formatu ,

Te navedene potvrde i izjave:

• Potvrdu mentora kojom se odobrava predaja rada nakon održane obrane
  • Izjavu o akademskoj čestitosti
  • Izjavu o pohrani rada u digitalni repozitorij Sveučilišta u Zadru
  • Potvrdu o lekturi

Tek nakon predaje navedenoga u tajništvo, studenti će moći u studentskoj referadi dobiti potvrdu o završetku studija.

* Sve potrebne obrasce, kao i detaljnije informacije, možete pronaći na linku