Odjel za arheologiju

OBRANE DIPLOMSKIH RADOVA

(16.06.2020.)
U utorak, 23. lipnja 2020., u 9:00 sati studentica KRISTINA KELAVA brani diplomski rad pod nazivom Brončano i željezno doba otoka Brača.

Stručno povjerenstvo u sastavu:

doc. dr. sc. Mate Parica - mentor

doc. dr. sc. Martina Čelhar

doc. dr. sc. Vedrana Glavaš

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(27.04.2020.)
U ponedjeljak, 04. svibnja 2020., u 9:30 sati studentica DAJANA BULOG brani diplomski rad pod nazivom Tehnološke promjene u izradi koštanog oruđa tijekom prapovijesti prikazane kroz nalaze iz fundusa Arheološkog muzeja u Zadru

Stručno povjerenstvo u sastavu:

izv. prof. dr. sc. Dario Vujević

doc. dr. sc. Mate Parica

dr. sc. Kristina Horvat

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(20.04.2020.)
U ponedjeljak, 27. travnja 2020., student LUKA BOGDANIĆ brani diplomski rad pod nazivom Objekt 6/10 iz željeznodobnog naselja na poziciji Sisak - Pogorelac

 

 

Stručno povjerenstvo u sastavu:

doc. dr. sc. Martina Čelhar

izv. prof. dr. sc. Dario Vujević

doc. dr. sc. Mate Parica

 

 

 

2018.
============================================================
(29.10.2018.)
U utorak, 06. studenog 2018. u 10,00 sati, studentica KATJA MARASOVIĆ brani diplomski rad pod nazivom Keramički i stakleni nalazi sa starokršćanskom simbolikom na području Dalmacije 

 

 

Stručno povjerenstvo u sastavu:

prof. dr. sc. h. c. Ante Uglešić

prof. dr. sc. Dražen Maršić

doc. dr. sc. Tomislav Fabijanić


(29.10.2018.)
U ponedjeljak, 05. studenog 2018. u 11,00 sati, studentica FRANKA TRCERA brani diplomski rad pod nazivom Staklene perlice iz tereta broda potonulog kod otočića Gnalića 1583. godine 

 

 

Stručno povjerenstvo u sastavu:

doc. dr. sc. Irena Radić Rossi - mentor (doc. dr. sc. Tomislav Fabijanić - komentor)

izv. prof. dr. sc. Karla Gusar

dr. sc. Jure Šućur



(29.10.2018.)
U ponedjeljak, 05. studenog 2018. u 9,00 sati, student ROBERT KORDIĆ brani diplomski rad pod nazivom Antički nalazi iz zbirke franjevačkog samostana sv. Bernardina Sijenskog u Kamporu na otoku Rabu

 

 

Stručno povjerenstvo u sastavu:

prof. dr. sc. Miroslav Glavičić - mentor

prof. dr. sc. Dražen Maršić

dr. sc. Vedrana Glavaš



(24.10.2018.)
U srijedu 31. listopada 2018. u 12,00 sati, studentica MAJA VIDOVIĆ brani diplomski rad pod nazivom Kasna prapovijesna razdoblja na prostoru između Žrnovnice i Omiša

 

 

Stručno povjerenstvo u sastavu:

doc. dr. sc. Martina Čelhar - mentor

izv. prof. dr. sc. Dario Vujević

doc. dr. sc. Mate Parica


(24.10.2018.)
U srijedu 31. listopada 2018. u 1,00 sati, studentica IVA ŠKORO brani diplomski rad pod nazivom Južnoitalska mat slikana keramika iz Zadra: arheološka istraživanja do 1990. godine

 

 

Stručno povjerenstvo u sastavu:

doc. dr. sc. Martina Čelhar - mentor

izv. prof. dr. sc. Dario Vujević

doc. dr. sc. Mate Parica

 


(25.04.2018.)
U srijedu 2. svibnja 2018. u 10,00 sati, student TOMISLAV ZEKAN brani diplomski rad pod nazivom Bizantski utjecaj na materijalnu kulturu i arhitekturu ranosrednjovjekovne Dalmacije i Hrvatske

 

 

Stručno povjerenstvo u sastavu:

doc. dr. sc. Tomislav Fabijanić - mentor

prof. dr. sc. Ante Uglešić

doc. dr. sc. Josipa Baraka Perica

(03.04.2018.)
U utorak 10. travnja 2018. u 12,00 sati, student MATKO ČVRLJAK brani diplomski rad pod nazivom Istraživanje srednjovjekovnih brodskih konstrukcija na primjeru nalaza iz Skuldeleva

 

 

Stručno povjerenstvo u sastavu:

doc. dr. sc. Irena Radić Rossi - mentor

doc. dr. sc. Tomislav Fabijanić

doc. dr. sc. Mate Parica

(19.03.2018.)
U srijedu 28. ožujka 2018. u 10,00 sati, studentica PETRA GOVORČIN brani diplomski rad pod nazivom Helenistička keramika iz Aserije

 

 

Stručno povjerenstvo u sastavu:

doc. dr. sc. Igor Borzić - mentor

doc. dr. sc. Martina Čelhar

izv. prof. dr. sc. Željko Miletić

(19.03.2018.)
U ponedjeljak 26. ožujka 2018. u 10,00 sati, studentica MARTINA KORIĆ brani diplomski rad pod nazivom Tipološke i stilske karakteristike keramičkih nalaza ranog neolitika iz Konjevrata

 

 

Stručno povjerenstvo u sastavu:

izv. prof. dr. sc. Dario Vujević - mentor

dr. sc. Kristina Horvat

doc. dr. sc. Mate Parica


(20.02.2018.)
U srijedu 28. veljače 2018. u 12,00 sati, studentica PETRA NIKOLIĆ brani diplomski rad pod nazivom Ranokršćanske staklene svjetiljke

 

 

Stručno povjerenstvo u sastavu:

doc. dr. sc. Josipa Baraka Perica - mentor

prof. dr. sc. dr. h. c. Ante Uglešić

prof. dr. sc. Dražen Maršić


(26.01.2018.)
U četvrtak 1. veljače 2018. u 12,00 sati, student TIBOR VISKOVIĆ brani diplomski rad pod nazivom Zaštitna oprema rimskog vojnika julijevsko – klaudijevske dinastije u Iliriku. 

 

 

Stručno povjerenstvo u sastavu:

izv. prof. dr. sc. Željko Miletić - mentor

doc. dr. sc. Igor Borzić

dr. sc. Silvia Bekavac

============================================================

============================================================2017.

 

(23.10.2017.)

U ponedjeljak 30. listopada 2017. u 11,00 sati, studentica Ines Šelendić brani diplomski rad pod nazivom Proizvodnja stakla u 16. stoljeću na Jadranu i novi nalazi s brodoloma kod otočića Gnalića.

Stručno povjerenstvo u sastavu:

doc. dr. sc. Irena Radić Rossi - mentorica

izv. prof. dr. sc. Karla Gusar<