“JARILOVO 2017.”

Ove godine po prvi put u Zadru će se održati manifestacija pod nazivom Jarilovo 2017. u organizaciji studenata Odjela za arheologiju Sveučilišta u Zadru i članova studentske udruge Ahreos.

Jarilovo 2017. je manifestacija s ciljem predstavljanja boga Jarila, koji je prema slavenskoj mitologiji, bog vegetacije i njegov dolazak nam donosi proljeće – novu snagu, preporođenje vegetacije i radost života.

Kroz brojna predavanja, nastupe pjevačkih, dramskih i etno udruga te rekonstrukcijom slavenskog života, studenti Odjela za arheologiju dočarat će Vam buđenje prirode.

Ukoliko ste ljubitelj mitologije onda će Vam se sigurno dopasti i naša priča o Jarilu.

Pozivamo vas da prisustvujete manifestaciji koja će se održati u razdoblju od 27. do 30. travnja 2017. (na par lokacija u gradu Zadru),  i saznate više o slavenskim običajima i tradiciji.

S ponosom želimo istaknuti angažman studenata Odjela za arheologiju te članova Udruge Arheos čijim je trudom i radom uz suradnju sa Sveučilištem u Zadru, Odjelom za arheologiju, Studentskim zborom Sveučilišta u Zadru, Arheološkim muzejem u Zadaru, Narodnim muzejem u Zadru, Školom primijenjene umjetnosti i dizajna u Zadaru te brojnim udrugama i uz potporu brojih sponzora osmišljena i realizirana ova veličanstvena priča.

Bili bismo izuzetno počašćeni ukoliko biste i Vi svojim dolaskom uveličali samu manifestaciju.

U prilogu Vam dostavljamo raspored održavanja manifestacije, a više o svemu možete pogledati i na linku https://www.facebook.com/events/1588778871150959/

Radujemo se vašem dolasku!