Obavijest studentima - poziv na gostujuće predavanje

Doc. dr. sc. Andrej Gaspari s Odjela za arheologiju Sveučilišta u Ljubljani održat će 12. i 13. travnja 2022. predavanja na sljedeće teme:

12. travnja 2022., 18:00 sati, A 101

Underwater archaeological sites along northwestern coast of Istria (slovenian part) and continental waters / Podvodna nalazišta sjeverozapadne Istre (slovenski dio) i u kontinentalnim vodama

13. travnja 2022., 9:00 sati, A 101

The beginnings of the Roman Emona (late Prehistory of Ljubljana, Roman military camps, urbanism and infrastructure of the roman town, graveyards, material culture) / Počeci rimske Emone (kasna prapovijest Ljubljane, rimski vojni logori, urbanizam i infrastruktura, nekropole, materijalna kultura)

13. travnja 2022., 17:00 sati, A 101

Early Christian necropolis at Gosposvetska road (Ljubljana) / Ranokršćanska nekropola na Gosposvetskoj cesti (Ljubljana)